Listopad 2012

Maturitní četba - část první

30. listopadu 2012 v 21:41 | Jack Alies |  Ze života
Tak jsme se zdárně dostal na maturitní nástavbové studium a s ním kromě uděsné (matika nikdy nebyla ani nebude má silná stránka :D) matiky také povinná četba. Z ní posléze budu dělat ústní zkoušku. Ale to většina asi ví.

Bude to tak 14 dní, jsme dostali seznam titulů ze kterých si musíme vybrat 20 knich a ty bohužel přečíst. Přemýšlel jsem čim ze svých favoritů začnu a nakonec jsem se pustil do díla Oty Pavla - Smrt krásných srnců, které asi většina zná jako film v hlavních rolích Rudolfem Hrušínským a Karlem Heřmánkem. Myslím si že ani nemá cenu popisovat děj, s knihou nebo filmem se setkal snad každý. Tudíž víceméně vím co mě čeká a už zbývá jen sebrat síly a opřít se do toho a přelouskat těch 110 stránek, tak držte palce!

Žiješ ještě vůbec ? Jo, ale nemusím být furt online

24. listopadu 2012 v 20:19 | Jack Alies |  K zamyšlení
Na úvod se přiznám, že trávím na facebooku dost času. Ale spíše tak, že jsme přihlášený ale dělam jiné věci. Ale občas když se tam podívam vidím pár statusu o nesmyslném ale pravdivém faktu že Stačí vypnout facebook a lidi zapomenou že žiješ.

Je to kruté, ale je to tak. Dnešní moderní společnost je zkažená vymoženostmy jako je internet v mobilu, sociální sítě atd. Vše je tak jednoduché, máte hlad? Stačí zajít na stránky pizzerie vyplnit formulář a za pul hodiny vám na dveře klepe poslíček s pizzou, tak jednoduché to je. Stručně řečeno by se dalo říct že si přes internet dá řídí skoro celý život.

Já a mý vrstevnící jsme zvláštní generace, která na jednu stranu zažila doby, kdy nejúžasnější pocit byl ten, když se vám povedlo vylést na strom a utrhnout si ty nejčervenější třešně ale nadruhou stranu jsem generace která v celkem mladém věku ochutnali sílu internetu. A taky jsem za to slyšeli nesčetně narážek typu "nesed furt u toho počítače" apod. Jo chápu to, naši rodiče jsou zvyklý na uplně něco jiného než my ale když se podívam na dnešní mládež, myslím si že jsme na tom ještě dost dobře.

A ted se vrátím k facebooku, upřímně řečeno je mi k smíchu a občas až k blití, když čtu statusy nebo fotky 10letých dětí o tom jak vzpomínaj na stavebnici mercur nebo jak si hráli s bábovkama. Fakto to nechápu, co si tim takový lidi dokazujou, navíc pokud vím tak facebook je dostupný až od 13ti ?! :D Ale tak budiž, chtěj být in ale psát o něčem co nezažili. Vím, nemá cenu si s tím lámat hlavu ale občas mi to příde fakt vrchol až je mi trapně.

A na závěr trochu psychologie. Je to pár dní co jsem shlédnul rozhovor s jedním ajtákem (mnozí možná tuší), kde se ho moderátorka ptá na to co řiká na dnešní společnost. A jeho odpověd mě velice zaujala a nejspíše na ní bude něco pravého. To že dnešní společnost je závislá na internetu je prý přirozený vývoj a není na tom nic divného nebo špatného. Zajímavá to odpověd ale tak či tak jsem zastáncem toho že nejlépe se pokecá venku a osobně!

O rok poté...

22. listopadu 2012 v 19:19 | Jack Alies |  Ze života blogu
Sám jsme tomu nevěřil. Už je to skoro rok od posledního článku na tomto blogu. Od té chvíle nebyl na blog moc čas ani nálada a přestalo mě to naplnovat. Každopádně za tu dobu se toho hodně změnilo a i názor na tenhle blog a usoudil jsem, že to není až taková ztráta času a někam musim ty svoje bezvýznamný myšlenky psát. Nebudu to nějak sáhodlouze rozepisovat, stejně to nikoho nebaví číst, prostě doufám že mě toto znova získané nadšení jen tak neopustí a nápady na články se budou jen hrnout. Tak držte palce a já doufám že se vám čas od času bude líbit nějaký můj článek..